českyenglish
SANÁTOR – SVAZ BIOTRONIKŮ JOSEFA ZEZULKY

www.sanator.cz
HOME
 

Tomáš Pfeiffer

 

*30. 8. 1953

*30. 8. 1953
Český filosof, biotronik, sanátor. Je žákem a pověřeným pokračovatelem pana Josefa Zezulky (1912–1992), filosofa a zakladatele Biotroniky Josefa Zezulky.
 
Založil nakladatelství TOMÁŠ PFEIFFER – DIMENZE 2+2 Praha, které vydává a rozšiřuje zejména filosofické dílo Josefa Zezulky.
 
V první polovině 90. let se stal známým díky pořadu Seance na TV Nova. Vystoupil v mnoha dalších rozhlasových a televizních pořadech.
 
Pracoval v komisi pro alternativní medicínu ministra zdravotnictví ČR. Zastával funkci mluvčího ČAOL.
 
Je zakladatelem Nadačního fondu Josefa Zezulky, s jehož pomocí se v Praze buduje a provozuje dům Biotronické centrum sociální pomoci. Sídlí zde Duchovní univerzita Bytí, která byla založena v Praze 30. 3. 1994. Její přednášky probíhají po celém území České republiky, jsou živě vysílány v internetové televizi BIOVID TV na www.dub.cz.
 
Je představitelem profesní komory Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky, která se stará o výběr a výchovu adeptů pro tento obor a je garantem profesní odbornosti. Tato profesní komora je členem ANME Asociace pro přírodní medicínu v Evropě (Association for Natural Medicine in Europe), EUAA Evropské asociace pro ájurvédu (European Ayurveda Association) a zapojila se do Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi.
 
Pořádá multimediální koncerty s názvem Společná věc na historický nástroj – Vodnářský zvon, v období let 2007–2018 se uskutečnilo více než 440 koncertů s názvem Společná věc.
 
Vydává knihy, časopisy, CD a DVD nosiče, pravidelně publikuje. Je představitelem náboženské společnosti Společenství Josefa Zezulky, která je třicátou osmou státem registrovanou církví.
 
Je sponzorem umění, pořádá pravidelné výstavy. Věnuje se fotografování, filmování a tvorbě filmů. Jako cestovatel se věnuje studiu zahraničních kultur, zejména indické.